Přístavba obchodního domu METROPOL 2020-11-19T11:30:44+01:00

Project Description

Přístavba obchodního domu METROPOL

Lokace projektu:

Zobrazit projekt na mapě.

MAPA

Popis projektu:

Stavba je řešena jako jednopodlažní budova dispozičně nezávislá na budově DK Metropol. Vstupy do objektu jsou řešeny jako bezbariérové. Půdorysné rozměry 30,3 x 11m, výška prosklené plochy 3m, celková výška s atikou 4,2m. Pro vjezd na sousední pozemek je vynechána plocha o velikosti 7,2 x 4,75m usnadňující vjezd vozidla pro údržbu. Na střeše je vybudována terasa pro letní restauraci.

Z architektonického hlediska je hmota přístavby protiváhou autosalónu od osy vstupu na druhé straně. Výrazem je jednoduchá stavba s celým průčelím proskleným do Senovážného náměstí. Atika je ve tvaru pásu ze stříbrného hliníkového plechu. Pro přímý vstup na terasu restaurace a posílení možnosti úniku z budovy je navrženo točité ocelové schodiště s přístupovou lávkou na terasu.

Přístavba slouží pro doplnění služeb, které poskytuje DK Metropol a to ve dvou samostatných prostorách, které jsou vybaveny nezbytným zázemím.

Část přístavby slouží pro KB jako součást střednědobého plánu rozvoje prodejní sítě KB a aplikací nových provozních a interiérových prvků v rámci unifikace celé prodejní sítě FS Societe General – tj. včlenit nový druh obsluhy klientů a novou koncepci prvkové standardizace včetně firemního designu prodejních jednotek.

Vedle únikové chodby ze stávající budovy je další část komerčního prostoru, využitelná pro obchod nebo služby.

Základní údaje o projektu:

Objednatel: DK Metropol
Realizace: 09/2004 – 01/2004
Rozpočtové náklady: 7.2 mil. Kč
Místo stavby: České Budějovice

Fotografie

Detaily projektu

Kategorie: